linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Технологія гомеопатичних лікарських засобів


ZSMU
Технологія гомеопатичних лікарських засобів

Гомеопатичні лікарські засоби - дисципліна, яка входить у навчальний план підготовки спеціалістів за спеціальністю «Фармація», в якості спеціалізації за вибором.

Мета дисципліни - надання студентам теоретичних знань, формування практичних умінь і навичок щодо основних принципів технології гомеопатичних лікарських засобів, потенціювання, особливостей розведення, дозування і відпустку гомеопатичних ліків.

Тематичний план

ТМ-1 Введення в гомеопатію. Розвиток гомеопатії як науки. Нормування виробництва і контролю якості гомеопатичних препаратів. Есенції і тинктури, водні та спиртові гомеопатичні розчини. Гомеопатичні масла, оподельдоки

Тема 1. Історія гомеопатії. Її місце в сучасній медицині. Основні принципи гомеопатії по С. Ганеману (доктрина). Класифікація гомеопатичних препаратів (моно-, комплексні-, гомаккорди).

Тема 2. Загальні принципи виготовлення гомеопатичних препаратів. Характеристика субстанцій та допоміжних речовин. Правила оформлення рецептів на гомеопатичні препарати. Розведення. Потенціювання. Гомеопатичні дози.

Тема 3. Технологія гомеопатичних тинктур з матеріалів рослинного і тваринного походження. Фармакопея В.Швабе § 1-4.

Тема 4. Технологія водних і спиртових гомеопатичних розчинів. Фармакопея В.Швабе § 5-6.

Тема 5. Гомеопатичні масла. Особливості виготовлення гомеопатичних та алопатичних масляних розчинів. Лікарська форма «оподельдок». Виготовлення оподельдок в гомеопатичних аптеках.

Семінар ТМ-1. Особливості технології рідких гомеопатичних препаратів. Есенції і тинктури, водні та спиртові гомеопатичні розчини. Гомеопатичні масла, оподельдоки.

ТМ-2. Технологія твердих і м'яких гомеопатичних препаратів. Гомеопатичні тритурації, гранули, гомеопатичні мазі і супозиторії. Особливості зберігання. Контроль якості

Тема 7. Технологія гомеопатичних тритурацій з твердих і рідких речовин. Фармакопея В.Швабе § 7-9.

Тема 8. Гомеопатичні мазі і супозиторії. Технологія виготовлення. Контроль якості. Зберігання.

Тема 9.Технологія гомеопатичних гранул. Контроль якості. Зберігання.

Тема 10.Упаковка, маркування та зберігання гомеопатичних препаратів. Внутрішньоаптечна заготовки гомеопатичних препаратів. Контроль якості гомеопатичних лікарських засобів і препаратів.

Семінар ТМ-2. Технологія твердих і м'яких гомеопатичних препаратів. Гомеопатичні тритурації, гранули, гомеопатичні мазі і супозиторії. Особливості зберігання. Контроль якості.

Підсумковий модульний контроль

Викладачі

Course Staff Image #1

Бірюк Ірина Авенирівна

Кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри технології ліків. Відповідальна за курс

Course Staff Image #2

Пучкан Любов Олександрівна

Кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри технології ліків. Лектор

Course Staff Image #2

Курінний Антон Валерійович

Кандидат фармацевтичних наук, старший викладач кафедри. Викладач курсу.

Питання-видповідь

На якому браузері можна працювати з курсом?

Платформа Open edX platform працює з останніми оновленими версіями Chrome, Firefox або Safari, або з Internet Explorer 9 версії і вище.

Дивись тут список браузерів ждя роботи з Open edX

Для чого потрібен Skype?

Кожному студенту треба мати Skype для проведення он-лайн семінарів практичних занять. На заплановану дату студенти входять у бесіду за допомогою Skype, де викладач проводить он-лан семінар по типу практичного заняття в учебній аудиторії. Посилання на бесіду буде відправлено заздалегіть

Як записатись і увійти для проходження он-лайн курсу?

Студент під своїм логіном заходить до сайту і за посиланням Курси ЗДМУ знаходить он-лайн курс "Гомеопатичні лікарські засоби". Далі треба записатись на курс.

Як я могу бачити теоретичний матеріал курсу

Після регістрації на курс, студентам відкрита тільки перва тема курсу. Після успішної здачі матеріалу по темі, студенту вікраваєтся наступна тема. І так далі, до підсумкового модульного контролю

Зареєструватися на курс